Wózki elektryczne gwarantują większą mobilność i niezależność. Często taki wózek jest potrzebny osobom starszym i cierpiącym na ograniczoną mobilność. Bezpieczne poruszanie się zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz umożliwia osobom niepełnosprawnym samodzielne wykonywanie codziennych zadań i obowiązków.

Elektryczny wózek inwalidzki dla osób niepełnosprawnych

Dzięki elektrycznemu sterowaniu, elektryczne wózki inwalidzkie umożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się bez angażowania innych osób. Pozwalają również na odciążenie górnej części ciała – jest to zatem idealne rozwiązanie dla osób, które ze względu na wiek lub ograniczenia fizyczne nie mogą korzystać z ręcznego wózka inwalidzkiego.

Nowoczesne elektryczne wózki inwalidzkie mają intuicyjne sterowanie, które pozwala na komfortowe pokonywanie dużych odległości.

Bezpieczny elektryczny wózek inwalidzki

Wybierając elektryczny wózek inwalidzki, warto mieć na uwadze dodatkowe funkcje, które zapewniają bezpieczeństwo użytkownika. Jest to szczególnie ważne, gdy elektryczny wózek inwalidzki jest używany również poza mieszkaniami i domami opieki. Wózki elektryczne to urządzenia zapewniające komfort i bezpieczeństwo.

Funkcjonalne wyposażenie takie jak dodatkowe pasy bezpieczeństwa oraz oświetlenie umożliwiają osobom niepełnosprawnym poruszanie się na zewnątrz także po zmroku.

Wózki elektryczne z dodatkowymi zabezpieczeniami chronią przed uszkodzeniami mechanicznymi. Poprawia to również komfort psychiczny użytkownika i zapewnia niezależność.

Trwały elektryczny wózek inwalidzki

Przy wyborze elektrycznego wózka inwalidzkiego należy wziąć pod uwagę stan zdrowia osoby niepełnosprawnej oraz czas, jaki będzie spędzać na wózku. Ważne jest również to, do czego głównie wózek ma służyć.

Wózek składany to wygodne rozwiązanie dla użytkowników często podróżujących. Oczywiście takie cechy wpływają na cenę produktu. Ponadto nieskładane elektryczne wózki inwalidzkie mają zwykle sztywniejsze ramy i są trwalsze, zwłaszcza w terenie. Dlatego powinieneś wybrać model, który odpowiada Twoim potrzebom.

Konstrukcja wózka elektrycznego – na co zwrócić uwagę?

Elektryczne wózki inwalidzkie różnią się budową i wyposażeniem w zależności od przeznaczenia i przedziału cenowego. W tym przypadku przy wyborze należy również kierować się preferencjami i potrzebami osoby niepełnosprawnej.

Doskonały profil siedziska oraz dodatkowe podparcie i oparcie pomagają ciału w przyjęciu optymalnej, wygodnej i zdrowej pozycji, która nie szkodzi zdrowiu pogłębiając wadliwą posturę ciała lub odleżyny. Regulowana szerokość oparcia i siedziska pozwala na swobodne poruszanie się przy jednoczesnym kontrolowaniu prawidłowej postawy.

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym musi być „szyty na miarę”, aby sprostał zadaniu i spełniał wymagania użytkownika. Dzięki modułowej konstrukcji oferowanych przez nas wózków inwalidzkich, elektryczny wózek inwalidzki dostosowuje się do budowy ciała, aktywności osoby niepełnosprawnej oraz innych potrzeb. Dowiedz się więcej o wózki inwalidzkie elektryczne w naszym sklepie i wybierz ten, który najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Przeczytaj również:

Inwalidzki wózek elektryczny – cena, refundacja, zalety

Wózek elektryczny – wybór odpowiedniego