Wózek elektryczny gwarantują wyższy stopień mobilności i niezależności. Nierzadko potrzebny jest osobom w podeszłym wieku lub zmagającym się z ograniczeniami ruchu. Bezpieczne przemieszczanie się zarówno w budynkach, jak i w terenie pozwala osobom niepełnosprawnym samodzielnie wypełniać codzienne zadania i obowiązki.

Wózki inwalidzkie elektryczne dla osób niepełnosprawnych

Dzięki elektrycznemu sterowaniu, wózek elektryczny pozwala osobie niepełnosprawnej poruszać się bez angażowania innych osób. Odciąża górną część ciała. Jest więc doskonałym rozwiązaniem dla tych, którym wiek i ograniczenia fizyczne nie pozwalają na korzystanie z wózka ręcznego.

Nowoczesne wózki inwalidzkie elektryczne posiadają intuicyjne sterowanie, które umożliwia pokonywanie dystansów w komfortowych warunkach.

Bezpieczne wózki inwalidzkie elektryczne

Wybierając wózki elektryczne, warto mieć na uwadze dodatkowe funkcje zapewniające bezpieczeństwo użytkownika. Ma to szczególne znaczenie w wypadku, gdy wózek elektryczny będzie używany także poza mieszkaniem czy domem opieki.

Wózki elektryczne to sprzęt oferujący komfort i bezpieczeństwo. Funkcjonalne ułatwienia, takie jak dodatkowe pasy bezpieczeństwa czy oświetlenie pozwalają poruszać się w terenie osobom o ograniczonej sprawności ruchowej, i to nawet po zmroku. Wózki inwalidzkie z napędem elektrycznym wyposażone w dodatkowe zabezpieczenia chronią przed mechanicznymi urazami. Poprawiają też komfort psychiczny użytkownika zapewniając mu samodzielność.

Wytrzymały wózek inwalidzki elektryczny

Przy wyborze wózka elektrycznego należy brać pod uwagę stan zdrowia osoby niepełnosprawnej i to ile czasu będzie w nim spędzać. Ważne jest też to, do jakich celów będzie używany.

Składany wózek to rozwiązanie przydatne dla użytkowników, którzy dużo i często się przemieszczają. Oczywiście taka funkcjonalność wpływa na cenę produktów. Wózki inwalidzkie elektryczne nie składane mają też zwykle sztywniejszą ramę i są bardziej wytrzymałe, szczególnie w terenie. Z tego względu trzeba dobrać model odpowiadający potrzebom użytkownika.

Budowa wózka elektrycznego – na co zwracać uwagę?

Wózek inwalidzki elektryczny, w zależności od przeznaczenia i półki cenowej, będzie różnić się budową i wyposażeniem. W tym wypadku przy wyborze również należy kierować się preferencjami i potrzebami osób niepełnosprawnych.

Dobre wyprofilowanie siedzisk oraz dodatkowe podpórki i oparcia pomagają w osiągnięciu optymalnej pozycji, która jest zarówno komfortowa, jak i zdrowa dla organizmu. Wózek inwalidzki elektryczny ma oczywiście wspierać w poruszaniu, ale nie może pogarszać stanu zdrowia użytkownika poprzez pogłębianie nieprawidłowej postawy ciała czy powstawanie odleżyn.

Regulowane oparcia i szerokości siedziska pozwalają na swobodę ruchu przy jednoczesnej kontroli prawidłowej postawy ciała.

Wózek elektryczny w konstrukcji modułowej

Wózek inwalidzki z napędem elektrycznym musi być „szyty na miarę” by stanąć na wysokości zadania i sprostać wymaganiom użytkownika. Konstrukcja modułowa wózków w naszej ofercie sprawia, że wózek elektryczny dopasowuje się do kształtu ciała, aktywności osoby niepełnosprawnej oraz pozostałych potrzeb.

Poznaj wózki inwalidzkie elektryczne w naszym sklepie i wybierz odpowiadający Twoim wymaganiom.

Czytaj również: Inwalidzki wózek elektryczny – cena, refundacja, zalety