Wózek elektryczny inwalidzki to sprzęt ułatwiający poruszanie się i codzienne życie osobom z niepełnosprawnościami. Mogą to być osoby  z dystrofią mięśniową, porażeniem mózgowym, stwardnieniem rozsianym czy uszkodzeniem rdzenia kręgowego, a także osoby starsze z trudnościami w poruszaniu się.

Komu przysługuje wózek elektryczny inwalidzki na refundacji?

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Zdrowia w sprawie wykazu wyrobów medycznych wydawanych na zlecenie z dnia 29 maja 2017 r. oraz późniejszymi nowelizacjami, o dofinansowanie na wózek inwalidzki mogą ubiegać się osoby: objęte ubezpieczeniem społecznym i objęte ubezpieczeniem zdrowotnym.

Aby jednak kwalifikować się do otrzymania elektrycznego wózka inwalidzkiego, niepełnosprawność musi uniemożliwiać korzystanie z wózka ręcznego. Mogą to być takie schorzenia, jak dystrofia mięśniowa, porażenie mózgowe, stwardnienie rozsiane czy uszkodzenie rdzenia kręgowego. Musisz także posiadać receptę na wózek.

Ile kosztuje wózek elektryczny inwalidzki?

Koszt elektrycznego wózka inwalidzkiego może się różnić w zależności od marki i modelu. Zwykle waha się od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszystkie pytania i podamy Ci cenę wózka elektrycznego inwalidzkiego w konfiguracji, której potrzebujesz.

Jaki wózek inwalidzki elektryczny dla osoby starszej?

Jeśli szukasz elektrycznego wózka inwalidzkiego dla osoby starszej, warto rozważyć kilka aspektów. Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wagę i wymiary wózka. Ważne jest, aby można było nim łatwo manewrować w wąskich miejscach, na przykład w mieszkaniu. Przyczyni się do tego promień skrętu kół wózka.

Warto też sprawdzić, jaki jest zakres ustawień oparć i podpórek. Niektóre modele mają bardziej lub mniej ograniczony zasięg, co może być problemem dla osób z poważniejszymi ograniczeniami ruchowymi. Ponadto warto zwrócić uwagę na funkcje wózka. Niektóre modele są wyposażone w dodatkowe funkcje, takie jak funkcja przechylania lub podpórki na nogi, które mogą ułatwić życie użytkownikowi.

Ponadto znaczenie ma to, w jakich warunkach będzie używany wózek. Czy potrzebuje mieć większy zasięg baterii? Solidniejsze koła do jazdy w terenie? Od tego będzie różnić się model i cena wózka elektrycznego inwalidzkiego dla osoby starszej.

Jakie są zalety elektrycznego wózka inwalidzkiego?

Korzystanie z elektrycznego wózka inwalidzkiego przynosi wiele korzyści, w tym

– większa niezależność

– zwiększona mobilność

– większa interakcja społeczna

– poprawa jakości życia.

Elektryczny wózek inwalidzki daje użytkownikom niezależność w poruszaniu się bez konieczności korzystania z pomocy. Mogą też podróżować dalej i dłużej niż na wózku ręcznym. Elektryczne wózki inwalidzkie pozwalają użytkownikom na większą interakcję z otoczeniem i uczestniczenie w zajęciach społecznych, a to z kolei do poprawy jakości życia i samopoczucia.