Wózki Inwalidzkie Dziecięce

Wózki inwalidzkie dziecięce spacerowe

Wózek inwalidzki dla dziecka Bingo Evo

Wózki inwalidzkie dziecięce aktywne

Wózek manualny aktywny Motus

Wózki inwalidzkie dziecięce specjalne

Wózek inwalidzki Swingbo

Wózki inwalidzkie dziecięce elektryczne

Skippi - elektryczny wózek inwalidzki dziecięcy

Aby dobrać odpowiedni wózek inwalidzki dla dziecka, ważne jest zapoznanie się z kluczowymi parametrami. Ponieważ wózki inwalidzkie dla dzieci różnią się od wózków dedykowanych dorosłym, czynniki brane pod uwagę podczas wyboru wózka również wygląda inaczej. Odpowiednio dobrany wózek inwalidzki pomaga dzieciom oraz rodzicom radzić sobie z niepełnosprawnością oraz poznawać świat najwygodniej, jak to tylko możliwe.

Wózek inwalidzki dla dziecka – jak wybrać?

Wózki inwalidzkie dla dzieci są dostępne w różnych modelach. W zależności od potrzeb, wózki inwalidzkie wspierają rekonwalescencję i pomagają rodzicom w jak najlepszej opiece nad dzieckiem. Wózki inwalidzkie dla dzieci możemy podzielić ze względu na zastosowanie i budowę.

Profesjonalny wózek inwalidzki dla dziecka jest zwykle wykonany z lekkich profili aluminiowych oraz ma odpowiednio wyważoną podstawę siedziska dla stabilności konstrukcji. Wózek inwalidzki dla dzieci o specjalnych potrzebach zwykle dobierany jest pod kątem stanu zdrowia i wieku dziecka. Dla najmłodszych, którzy nie są w stanie sami operować wózkiem, polecane są wózki spacerowe oraz specjalne. Dla dzieci aktywnych, o sprawnych, silnych ramionach, idealnym wyborem będzie wózek inwalidzki manualny lub specjalny aktywny wózek przeznaczony do uprawiania sportów. Inną opcją jest także wózek elektryczny w standardzie wyposażony w napęd sterowany przez użytkownika.

Wózek inwalidzki dla dziecka musi być dostosowany do rozwijającego się ciała młodego człowieka. Zbyt mały, niedostosowany wózek może mieć wpływ na dysfunkcje układu kostnego. Dlatego należy zwrócić uwagę na to, czy wózek rośnie razem z dzieckiem. Regulowana powinna być szerokość i głębokość siedziska, wysokość oparcia czy kąt ustawienia pozycji siedzącej.

Mózgowe porażenie dziecięce – komfortowy wózek spacerowy

Spacerowe wózki inwalidzkie z głębokim siedziskiem wyściełanym to wózki dostosowane do wieku, wagi i wysokości dziecka, którymi porusza i steruje opiekun. Dedykowane są najmłodszym, którzy ze względu na wiek lub stan zdrowia nie są w stanie samodzielnie sterować wózkiem – czy to manualnie lub z napędem. Spacerowe wózki inwalidzkie to często pierwszy wybór proponowany dla dzieci cierpiących na choroby mięśni, mózgowe porażenie dziecięce czy dla małych pacjentów z przepukliną oponowo rdzeniową.

Wózek spacerowy pozwala najmłodszym na odkrywanie świata i wychodzenie z domu nawet gdy ich stan zdrowia nie pozwala na samodzielne opuszczenie mieszkania. Odpowiednie dostosowanie do indywidualnych potrzeb dzieci niepełnosprawnych – w tym ustawienia siedziska i miękkie pasy odwodzące – pozwalają na interesujące, bezpieczne spacery.

Najważniejsze parametry wózka inwalidzkiego dziecięcego

Opiekunowie dzieci powracających do zdrowia lub zmagających się z niepełnosprawnością mogą zastanawiać się jaki wózek inwalidzki będzie dobry dla małego pacjenta. Dylematem może być pogodzenie czynników finansowych z obawą, że dziecko szybko wyrośnie z dobranego wózka. Z tego względu jednym z kluczowych czynników przy wyborze wózka inwalidzkiego dla dziecka jest to, czy wózek będzie rósł razem z użytkownikiem.

Przy dużym stopniu niepełnosprawności, istotne jest zapewnienie wygody. Składa się na nią szeroki zakres bezstopniowego pochylenia oparcia, regulowanie szerokości i głębokości siedziska i podnóżków oraz oparć oraz regulacje wspierające prawidłowy rozwój rosnącego organizmu.

Dla dzieci, które są w stanie samodzielnie korzystać z wózka, ważnym parametrem okazuje zwykle się być wytrzymałość konstrukcji. Istotna jest stabilność, a także promień skrętu kół umożliwiający manewrowanie nawet na małych powierzchniach.

Miłym akcentem, często bardzo ważnym dla najmłodszych jest personalizacja wyglądu wózka. Lekka konstrukcja, o nowoczesnym wyglądzie, w ulubionym kolorze, a czasem nawet i personalizowanym nadrukiem może sprawić dziecku wiele radości.