Dla osób niepełnosprawnych, które chcą być bardziej samodzielne, wózek inwalidzki elektryczny jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Pozwala na jeszcze bardziej swobodne przemieszczanie się. Taka mobilność pozwala na wykonywanie codziennych czynności szybciej i sprawniej. Dla kogo dedykowane są elektryczne wózki inwalidzkie? Na jakie parametry warto zwrócić uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego z napędem elektrycznym? Podpowiadamy!

Wózek inwalidzki elektryczny

W pełni automatyczny wózek elektryczny znacznie ułatwiają poruszanie się na dworze, jak również w domu. Wózki elektryczne zostały zaprojektowane z myślą o osobach, które ze względu na stan zdrowia, urazy kręgosłupa, amputację kończyn dolnych lub po skomplikowanych operacjach i zabiegach nie są w stanie samodzielnie się poruszać.

Elektryczny wózek inwalidzki, w zależności od stanu zdrowia pacjenta, wieku, wagi oraz potrzeb użytkownika będzie różnić się parametrami. Przyjrzyjmy się na jakie funkcjonalności warto zwracać uwagę przy wyborze wózka inwalidzkiego dla osoby niepełnosprawnej.

Wózki inwalidzkie elektryczne dla dzieci i dorosłych

Przede wszystkim, na początek należy ustalić czy wózek elektryczny będzie używany przez dziecko czy osobę dorosłą. Podczas gdy wózki inwalidzkie elektryczne dla dorosłych nie potrzebują szerokiego zakresu ustawień, wózki elektryczne dla niepełnosprawnych dzieci wymagają częstej optymalizacji. Istotne są parametry takie jak regulowana głębokość i szerokość siedziska, regulowana wysokość podłokietników, demontowalne podnóżki itd. Dzięki temu wózek inwalidzki elektryczny może „rosnąć” razem z dzieckiem.

Wózek elektryczny inwalidzki – najważniejsze parametry

W zależności od stopnia niepełnosprawności pacjenta, wózek może posiadać dodatkowe funkcje i elementy. Warto zwrócić uwagę na dodatkowe zabezpieczenie takie jak biodrowy pas bezpieczeństwa czy też łatwa obsługa kąta nachylenia oparcia. Wybrane wózki elektryczne posiadają nawet funkcję pionizacji, dzięki której użytkownik może bezpiecznie przebywać w pozycji stojącej.

Wózki inwalidzkie wyposażone w elektroniczne sterowanie mogą posaidać rózny promień skrętu kół. W zależności od potrzeb użytkownika, można wybrać mniej lub bardziej skrętne koła, które będą wystarczające w poruszaniu się zarówno wewnątrz budynków, jak i na dworze.

Elektryczne wózki inwalidzkie pozwalają również na samodzielne wyjścia z domu. Wybrane wózki elektryczne mają specjalnie dedykowaną budowę dla poruszania się w każdych warunkach, nawet po zróżnicowanym terenie. Przy takich wózkach warto zwrócić uwagę na amortyzatory kół tylnych czy też oświetlenie drogowe.

Wózek inwalidzki elektryczny, aby zapewnić stabilność, często charakteryzuje się sporą masą. Niektóre modele jednak, z myślą o częstym transporcie, posiadają funkcję składania i nieco zmniejszoną wagę.

Komfortowe wózki elektryczne inwalidzkie

Łatwość obsługi wózka elektrycznego zapewnia poczucie niezależności użytkownikowi. Ułatwia to życie zarówno na poziomie fizycznym, jak i emocjonalnym. Dlatego dobór odpowiedniego, wygodnego, spełniającego oczekiwania wózka elektrycznego jest bardzo ważne.

Jeśli szukasz pomocy w wyborze i dopasowaniu wózka elektrycznego dla niepełnosprawnych, w ortoservice.com.pl z chęcią doradzimy i pomożemy Ci w podjęciu decyzji. Sprawdź nasze modele wózków elektrycznych.