Odpowiednio dopasowany wózek inwalidzki dziecięcy pełni kluczową rolę w prawidłowym rozwoju małego pacjenta. Dzięki personalizowanemu doborowi parametrów wózka, postawa ciała dziecka będzie mogła prawidłowo się kształtować. Wózki inwalidzkie dla dzieci wspierają zarówno najmłodszych użytkowników jak i ich opiekunów. Pozwalają na mobilność, co ułatwia opiekę. Pozwala poznawać świat, co jest niezwykle ważne w okresie tak intensywnego rozwoju młodego mózgu i organizmu.

Wózki inwalidzkie dla dzieci

Wózek przeznaczony dla dzieci niepełnosprawnych powinien mieć jak najwięcej możliwości dostosowania go do potrzeb pacjenta. Głębokość siedziska, wysokość oparcia, z regulowaną kątem podporą pod łydki, posiadający podnóżki. Te wszystkie parametry, gdy dobrze dostosowane gwarantują wygodę w pozycji siedzącej.

Wózek dopasowany do potrzeb pacjenta

Wózek inwalidzki to sprzęt rehabilitacyjny, na który trzeba wydać pewną sumę pieniędzy. Ponieważ dzieci rozwijają się bardzo szybko, dobrze gdy wózek rośnie razem z dzieckiem. Dzięki temu pacjenci z przepukliną oponowo rdzeniową, cierpiący na mózgowe porażenie dziecięce czy też dysfunkcje układu kostnego mogą korzystać z takiego wózka jak najdłużej.

Wózek spacerowy inwalidzki

Komfortowy wózek spacerowy pozwala dzieciom i opiekunom z przyjemnością i wygodą spędzać czas na dworze. Spacerowe wózki inwalidzkie dla dzieci są cenione przez rodziców dzieci niepełnosprawnych. Kluczową sprawą są jakość, bezpieczeństwo i wytrzymałość dostępnych produktów.

Dla dzieci cierpiących np. na choroby mięśni lub o innych specjalnych potrzebach istotne jest by móc poznawać świat tak samo jak ich rówieśnicy. Spacerowe wózki inwalidzkie pozwalają na długie spacery w komfortowej pozycji. Takie wyprawy nie tylko pozwalają dziecku obserwować otaczający go świat, ale i pozytywnie wpływają na jego zdrowie fizyczne jak i psychiczne.

Wózek inwalidzki dziecięcy z lekkich profili aluminiowych

Ponieważ mobilność jest niezwykle ważna dla rodziców dzieci niepełnosprawnych, dobre wózki inwalidzkie dla dzieci wykonywane są z optymalnych materiałów. Lekka konstrukcja ułatwia przenoszenie wózka z mieszkania do bagażnika samochodu. Składany wózek inwalidzki jest łatwy w transporcie. W konstrukcji dobrego wózka inwalidzkiego nie ma kompromisów – łączy lekkie materiały z wytrzymałością i głębokim siedziskiem wyściełanym tak, aby zapewnić jak najwyższy komfort.

Spacerowe wózki inwalidzkie dla dzieci o nowoczesnym wyglądzie

Nowoczesne rozwiązania zastosowane w wózku inwalidzkim dla dziecka są nie tylko estetyczne, ale przede wszystkim praktyczne. Personalizowane dostosowanie wózka do potrzeb dziecka pozwala zaoszczędzić czas i ułatwia codzienne czynności przy opiece nad pacjentem. Ma to ogromny wpływ na komfort życia dziecka jak i opiekuna. Jeśli poszukujesz wózka inwalidzkiego dziecięcego, odwiedź sklep ortoservice.pl. Doświadczeni doradcy podpowiedzą Ci jaki model sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku.