Jak dobrać odpowiednią poduszkę przeciwodleżynową? Przy wyborze należy kierować się wagą użytkownika oraz potrzebami zdrowotnymi. Poduszki przeciwodleżynowe są produkowane ze specjalnych materiałów o różnej gęstości. Pod wpływem ciężaru dopasowują się do kształtu ciała. Dzięki temu pozwalają zmniejszyć nacisk na tkanki miękkie i zapewnić prawidłowy przepływ krwi. Dodatkowo, poduszka do siedzenia może mieć funkcję stabilizującą miednicę, ułatwiając utrzymanie właściwej postawy.

Poduszka przeciwodleżynowa piankowa

Poduszka przeciwodleżynowa wykonana z pianki to skuteczne rozwiązanie dla osób spędzających wiele godzin dziennie w pozycji siedzącej na wózku inwalidzkim. Doposażenie wózka inwalidzkiego w odpowiednio wyprofilowaną poduszkę przeciwodleżynową wspiera poprawną postawę oraz zwiększa komfort użytkowania wózka.

Zastosowanie wysokiej jakości pianki, z której wykonane są poduszki przeciwodleżynowe umożliwia zastosowanie odpowiedniego poziomu redukcji ciśnienia oraz zwiększenia żywotności poduszki. Specjalnie uformowany kształt wpływa pozytywnie na zmniejszenie nacisku wywoływanego na tkanki miękkie. Tym samym umożliwia maksymalną drożność naczyń krwionośnych w okolicy miednicy. Wysoki komfort siedzenia oraz zmniejszenie nacisku na odcinek krzyżowy kręgosłupa jest konieczne dla osób siedzących na stałe w wózku inwalidzkim.

Pneumatyczna poduszka przeciwodleżynowa

Poduszka pneumatyczna zbudowana jest z połączonych ze sobą elastycznych komór wypełnionych powietrzem. Przy pomocy pompki i zaworu powietrznego możliwe jest napełnienie poduszki pneumatycznej powietrzem i regulowanie ciśnienia.

Poprzez nierównomierne obciążenie poduszki pneumatycznej ciężarem ciała, powietrze przemieszcza się między komorami i idealnie dopasowuje się do kształtu ciała użytkownika. Powoduje to równomierne rozłożenie sił unoszących siedzącego i zapewnia prawidłowe krążenie krwi i płynów ustrojowych w tkankach miękkich. Jest to konieczne aby zapobiec odleżynom.

Oprócz dostosowywania się do kształtu ciała, poduszki przeciwodleżynowe pneumatyczne pozwalają na wentylację siedziska. Wolne przestrzenie między komorami oraz oddychający materiał pokrowca poduszki odprowadza ciepło i zapobiega poceniu się. Oprócz tego śliska i elastyczna powierzchnia górnej części pokrowca poduszki przeciwodleżynowej ułatwia zmianę pozycji ciała. Z kolei dolna część pokrowca jest antypoślizgowa co sprawia, że poduszki przeciwodleżynowe nie przesuwają się na siedzisku wózka inwalidzkiego.

Materiał, z którego wykonywane są poduszki pneumatyczne jest łatwy do utrzymania w czystości. Poduszki pneumatyczne do wózka inwalidzkiego można myć na mokro za pomocą detergentów, co jest ich niewątpliwą zaletą i wydłuża ich żywotność.

Poduszki do wózka inwalidzkiego

Poduszka przeciwodleżynowa to skuteczny i prosty sposób by zmniejszyć ryzyko powstania odleżyn dla osób długotrwale przebywających na wózku inwalidzkim. Poprawiają komfort siedzenia a także sprzyjają prawidłowej postawie w pozycji siedzącej. Uzupełnij siedzisko wózka inwalidzkiego o poduszkę przeciwodleżynową wybierając najwyższej jakości produkty w naszym sklepie ortoservice.com.pl!